Ankara / Türkiye
444 0 625

Hakkımızda

ERICSON LABORATOIRE TARİHÇE

1912 yılında Nobel Tıp Ödülü alan Alexis Carrel’in öğrencisi olan Prof. Ericson, cildin yaşlanma sorunları konusunda uzman, organik ya da dermal dokuların yenilenmesi ve yeniden canlanması için hücresel özütlerin gerekliliğini kanıtlayan ; Ayrıca “Hücresel Terapi”yi Fransa’da uygulayan ilk bilim adamı olmuştur.

Profesör Ericson, hastane ortamında plasenta dokularını kullanarak yaptığı özel tedavileri ile yüksek dereceli yanık dokular üzerinde, cerrahi izlerin tedavisinde, kırışıklıklar ve yaşlanma problemlerine kadar pek çok sorunu tedavi etmekte uzmanlaşmıştır. Tüm bu birikimlerle Profesör Ericson, Paris’te ilk güzellik kliniğini açmıştır.

Profesör Ericson, bir güzellik uzmanıyla evlenmesiyle ‘Yaşayan Hücreler’ adı verilen yeni ve taze hücrelerin üretimine başladı. Bu klinik yaklaşıma bağlı kalarak, ERICSON LABORATOIRE güzellik konsepti son bilimsel yenilikleri de bünyesine alarak bugün 13 farklı yüz bakımı ve 8 farklı vücut bakımı ile dünyada 65 ülkede temsil edilen bir marka haline geldi.

Hücresel Terapi: Nobel ödüllü Alexis Carel, yaşlı cilt dokusuna yeni taze hücreler ekleyerek, ciltte yeniden yapılanma sürecinin başlamasını sağlayan “Hücresel Terapi” yi keşfetmiştir. Bu ünlü bilimsel tekniği cilt tedavisinde uygulayan ilk isim Profesör Ericson olmuştur. Ericson Laboratoire çok özel deniz kaynaklı taze Ichtyo (Balık) hücrelerini kullanarak cildin onarımında kullanılan kollajen, elastin ve haemolymphe gibi maddelerle cildi besleyen tedaviler geliştirmiştir.

Derin Dondurma: Rus Profesör Filatov, taze hücreleri dondurarak çok özel “bio-stimulines” üretilebileceğini keşfetti. Bu bio-stimuline’ler cilde canlılık ve enerji kazandırır. Bu dondurma işlemi taze hücrelerin özelliklerini kaybetmeden saklanmasına yardımcı olur. Ericson Laboratoire bugün dünyada, her türlü cilt tipine uyarlanabilen “frozen Ichtyo Cells” –“Donmuş Balık Hücreleri” üretimini yapan tek şirkettir.

ERICSON LABORATOIRE ULUSLARARASI DAĞITIM YAPISI

Ericson Laboratoire ürünleri, uzman araştırma ünitelerinde özel formüllerle geliştirilen cilt bakım ürünlerini piyasaya süren sekiz fransız laboratuarı tarafından üretilmektedir.

Uluslarası bilirkişi laboratuarı (Expertise Laboratory) ile imzalanan bir anlaşma gereğince, formüllerimiz sürekli olarak etki ve güvenlik testlerinden geçmektedir.

Bugün, ERICSON LABORATOIRE markası 65 ülkede dağıtılan uluslararası bir cilt bakım konseptidir.

ERICSON LABORATOIRE EĞİTİM

Bilgi tazeleme kursları, öze dönüş, bilgi dağarcığını geliştirme ve yeni teknikler öğrenmek firmanızın en iyi potansiyeli yakalayabilmesi için hayati önem arz eden hususlardır. Vereceğiniz hizmet kalitesi sizin konunuza hakimiyetinizin derecesi ile doğru orantılıdır. Bu nedenle bilgi ve eğitim sizin için vazgeçilmez gereksinimlerdir. Sizin için hazırladığımız eğitim kursları sizin mesleki bilgilerinizi hızlı ve etkin bir şekilde geliştirmenizi sağlayacaktır.

Gün içerisinde ne kadar yoğun olduğunuzu bildiğimiz için azami miktardaki bilgiyi asgari zaman dilimi içerisine sığdırdık. Boş laf sarfetmeden, sizin işinizi ve ihtiyaçlarınız çok iyi bilen uzmanlarımızdan sadece kıymetli tavsiyeler alacaksınız. Kurslarımızdan birisini tamamladığınızda daha donanımlı ve daha güçlü olacak, bilginizin kalitesi yaptığınız işin kalitesine yansıyacaktır.

Eğitim yetkili Eğitmenler tarafından verilir. Eğitimin içeriği:

  • Ürünlerin bileşenleri
  • Satış tavsiyeleri
  • Yüz ve vücut tedavilerinin
    uygulamalı eğitimi

Eğitiminizin sonunda ERICSON sertifikası almaya hak kazanırsınız.

Parmak basınç/drenaj mesaj teknikleri hakkında da bir eğitimimiz mevcuttur.

Fransadaki belli şehirlerde yılda iki kez teknik çalıştaylar yapılır.

Ürün ve tedavilerimizin doğru bir şekilde kullanıldığından emin olmak için markamızın temsil edildiği tüm ülkelerde toplu eğitimler düzenlenir.