Ankara / Türkiye
444 0 625

BIOPTIC

HASSAS GÖZ ÇEVRESİ İÇİN ÇOKLU ÇÖZÜMLER

Göz çevresindeki cilt oldukça zayıftır ve kesinlikle yüzün en hassas noktasıdır. Göz altı torbaları veya halkaları yorgunluğa karşı göz çevresinin verdiği ilk tepkilerdir. Bu yüzden bu hassas bölgenin çok erken başlayan, devamlı ve derinlemesine yapılan bir bakıma ihtiyacı vardır.

Araştırma laboratuarlarımız, cilt bakımı sırasında fark edilen pek çok göz çevresi problemine çözüm olabilecek çok özel bir göz bakım serisi geliştirdi.
Mikro sirkülasyonu harekete geçirerek lenfatik ve venöz dolaşımı destekler. Uyandığımızda gözlerimizin neden şiş olduğunu göz kaslarının tüm gece dinlenmiş olmalarıyla açıklayabiliriz.
KIRIŞIKLIKLAR: İlk yaşlanma belirtileri olarak göz çevresinde oluşan kırışıklık ve ince çizgiler “kaz ayağı” olarak adlandırılır.

KOYU HALKALAR: Koyu halkalar, mikro sirkülasyon sisteminin bozuk olması sonucunda görülür. Yaşlandıkça, kılcal damar duvarları gevşer. Kan dolaşımı bozulmaya başlar(venöz statiz). Bu süreçle birlikte yüzün en ince deri tabakasına sahip olan göz altında, koyu halkalar belirmeye başlar.

ŞİŞKİNLİK: Gözaltında meydana gelen şişkinlik aslında alt göz kapağının şişmesidir. İki ayrı nedeni vardır:
– Ödemsel Şişkinlik: Lenflerin yavaşlaması sonucu oluşur.
– Genetik Şişkinlik: Göz altında, yağ hücrelerinin aşırı oluşması ile meydana gelir.

GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI

YÜZÜN EN HASSAS BÖLGESİ İÇİN

E16. BI-PHASE MAKE-UP REMOVER

Hassas göz çevresi için tasarlanan bu makyaj temizleme jeli, göz çevresini nazikçe makyajdan ve kirden temizler.

E21. REPAIR CONCENTRATE FLUID

Hassas göz çevresi cildi için tasarlanan bu göz bakım kremi, göz çevresinde ki ince kırışıklıkların, koyu halkaların ve göz altı torbalarının görünümünün azalmasına yardımcı olur.

E229. MICRO-COLLAGEN EYE ZONE LIFTING

Elastikiyetini kaybeden göz çevresi dokusunun sıkılaşmasına yardımcı olan bu jel, aynı zamanda yumuşatıcı ve besleyici içeriği ile de göz çevresini nemlendirir.

E231. BAGS REDUCER MASK

Yumuşak ve ferah dokusu ile bu maske, yorgunluk, uykusuzluk nedeniyle oluşan göz altı torbalarının görünümünün azalmasına yardımcı olur.

E232. PHYTO-CAPSULES ANTI-FATIGUE

E vitamini, Silox GT (Yeşil Çay) ve papatyanın biraraya geldiği bu eşsiz göz bakım kapsülleri, göz çevresini derinlemesine yapılandırır ve canlandırır.

E354. ANTI DARK CIRCLES CARE FLUID

Formülündeki ışık yansıtıcı aktifler sayesinde göz altında oluşan koyu halkaların görünümünün azalmasına yardımcı olurken aynı zamanda göz çevresini nemlendirir ve besler.

BIOPTIC EĞİTİM VİDEOSU